ایده های اصلی و مهم در اتاق نشیمن

اتاق نشیمن غالباً یکی از پرکاربردترین اتاقهای یک خانه است ، بنابراین هنگام بازسازی و یا تغییر دکوراسیون ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از حداکثر راحتی و بازدهی مکان مورد نظر استفاده کنید. و این که آیا این اتاق یک محل برای استقاده برای سرگرمی و تفریح می باشد یا یک فضای کاربردی برای مکالمه ، یک راه خوب برای برجسته کردن  اتاق استفاده از یک نقطه کانونی است. بعضی اوقات اتاق نشیمن شما قبلا این مشخصه را دارا می باشد مانند یک شومینه ، اما در غیر این صورت می توانید خود آن را ایجاد کنید.

این که آیا شما در حال استراحت و وقت گذرانی ، معاشرت و گفتگو  و سرگرمی و تفریح هستید ، اینها ایده های مورد علاقه ما برای اتاق نشیمن می باشد تا فضایی ایجاد کنیم که دوست دارید در آن وقت صرف کنید.

میز و مبل

اتاق نشیمن خود را با یک میز مبل در قسمت پشتی مبل خود از دیگر فضاهای اتاق ،جدا کنید. مبل خود را در مرکز اتاق روبروی دیوار اصلی قرار دهید. یک مبل با رنگ روشن و یک میز شیشه ای با چند مورد تزئینی سنگین مانند یک مجسمه سنگی یا گلدان جامد را انتخاب کنید تا ظاهری واقعاً نمایشی و دیدنی داشته باشید. جفت شدن میز مبل و کاناپه باعث ایجاد مناطق مشخص در اتاق نشیمن شما خواهد شد که باعث افزایش عمق و کارایی آن می شود.

محور اتاق نشیمن ( شومینه )

برای ایجاد یک نقطه کانونی در اتاق نشیمن از یک شومینه می توان استفاده کرد. برای گرم کردن یک اتاق ، یک چوب غنی  شده و تیره یا شومینه سیاه انتخاب کنید و احساس راحتی و جذابیت داشته باشید. برای یک اتاق نشیمن پرشکوه با سبک جدید و احساس مطبوع ، یک رنگ سفید یا روشن مانند سنگ برنگ روشن  یا رنگ آبی را انتخاب کنید.

محوطه نشیمن مرکزی

یک منطقه گفتگوی رسمی به عنوان محور اتاق نشیمن خود ایجاد کنید تا به عنوان یک منطقه خاص ، آن را به مکانی تبدیل کند که از آن می توانید از مهمانان خود پذیرایی کنید. از چهار صندلی راحتی مرتب شده در اطراف یک میز شیشه ای سبک مخصوص قهوه خوری استفاده کنید و چند دکوراسیون ظریف مانند گلدان یا پشته کتابها روی میز اضافه کنید. برای ایجاد یک محیط پربار و گرم ، از صندلی های بزرگ چرمی بازودار استفاده کنید و یک میز چوبی را نیز بین آنها قرار دهید. اگر می خواهید صندلی بیشتری ایجاد کنید ، سعی کنید دو مجموعه مختلف صندلی بازو دار را در دوانتهای میز شیشه ای بلند قرار دهید .

مبل ال شکل

یک مبل بزرگ ال شکل نه تنها یک محل مرکزی در اتاق نشیمن زیبا را ایجاد می کند بلکه یک انتخاب عملی است که صندلی راحتی را برای خانواده و میهمانان شما فراهم می کند. این مبل های طوری هستند که فضا اتاق را تقسیم بندی وتنظیم می کنند. یک مبل سفید را انتخاب کنید و آن را با بالش و شال های تزئینی پر کنید یا یک مبل چرمی تیره را انتخاب کنید که به اتاق جلوه ای دنج می بخشد.

قفسه کتاب

یک قفسه کتابی از کف تا سقف روی دیوار کامل اتاق نشیمن شما یک نقطه کانونی قوی و ساختاری ایجاد خواهد کرد. برای اینکه به کتابخانه اجازه دهید در صحنه باشد ، بهتر است بقیه مبلمان خود را بی اهمیت نگه دارید. این گزینه عالی برای کسانی است که شومینه دوست دارند ، اما یا ندارند و یا نمی توانند تهیه کنند. برای ارائه قفسه های پر از کتاب های مورد علاقه خود یا سایر مواردی که می خواهید نمایش دهید ، به سبک شخصی خود طبقات کتابخانه را از کتاب ها پر کنید.