۸ نکته تخصصی در مورد ساماندهی منزل شما هنگام که در خانه مانده اید

۸ نکته تخصصی در مورد ساماندهی منزل شما هنگام که در خانه مانده اید

اگر در یکی از بسیاری از شهرها زندگی می کنید که بخاطر همه گیری ویروس COVID-19 مجبور به  قرنطینه خود شده اید ، ناگهان زمان بیشتری را در خانه می گذرانید. این که آیا شما از خانه کار می کنید ، در خانه فرزندان خود را آموزش می دهید ، یا فقط باید فضای خانه خود را برای ماندن در آنجا ترتیب دهید ، این زمان خوبی برای سازماندهی است.

پس از مشاوره با برخی از مؤلفه های برتر سازماندهی  انجمن ملی تولید و حرفه ای  ، ما لیستی از راه های سازماندهی خانه خود را برای قرنطینه گردآوری کرده ایم.

۱ - آبدارخانه خود را سازماندهی کنید

همانطور که خانه خود را برای قرنطینه آماده می کنید ، اولین قدم عالی وارد شدن به محل نگهداری وسایل آبدارخانه و محل قفسه بندی می باشد.

"بررسی  گوشه گوشه خانه شما که ممکن است غذایی باشد که تاریخ آن در حال انقضا است. چه وقت بسیار خوبی برای استفاده از این وسایل قدیمی است تا اینکه اجازه دهید آنها به هدر بروند. از آنجا که قفسه های فروشگاه های مواد غذایی خالی تر از همیشه میباشد، من پیشنهاد می کنم قبل از هر چیز دیگری در خانه خود آشپزخانه و یخچال و فریزر خود را سامان دهید. مهم است ، به ویژه در شرایط فعلی ،مواد غذایی خود را طوری بچینید که  اولین و قدیمی ترین آن را ابتدا مصرف کنید - تا چیزی به هدر نرود! "

با بیرون کشیدن همه چیز و علامت گذاری تاریخ انقضا شروع کنید. از ملزومات مورد نیاز خود و موادی که ممکن است بیشتر به آنها احتیاج داشته باشید ، لیستی تهیه کنید. اگر شما یکسری مواد اضافی دارید ، آنها را برای  خانواده و دوستان سالخورده در نظر بگیرید و یا آنچه را که لازم نیست اهدا کنید. قبل از شروع جا گذاشتن همه چیز ، قفسه ها و کمدهای  خود را پاک کنید.

توصیه شده مواد غذایی یکسان با هم ذخیره گردد. ادویه جات ترشی جات ، مواد کنسرو شده ، روغن و سرکه ، مواد لازم برای پخت ، غلات و غیره را در کنار هم نگه دارید. " برای بهینه سازی فضا از سبد ، کوزه ، سطل ، جعبه  و ظروف استفاده کنید.

۲ - تخصیص فضایی برای کار یا مدرسه

اگر شغل شما به کار از راه دور منتقل شده است ، یا بچه های شما کارهای مدرسه خود را در خانه انجام می دهند ، باید فضای از خانه را برای این کارآماده کنید. کنار گذاشتن یک فضای مشخص به شما کمک خواهد کرد که فضای بین کار و خانه از اختلاط در امان بماند ، و باعث می شود که بازده هر کدام بیشتر باشد.

با توجه به هزینه ها، "شما به یک فضای بدون درهم و برهمی برای تمرکز نیاز دارید. از فضای عمودی برای ذخیره وسایل در هر زمان ممکن استفاده کنید. فقط وسایل ضروری را روی میز خود نگه دارید. برای ذخیره فایل ها و مقالات می توان جیب های دیواری را بر روی دیوار آویزان کرد. استفاده از جداکننده های کاغذی در روی میز کار همه چیز را از هم جدا نگه می دارند و حذف کردن برهم ریختگی ها، فضای کار را آزاد می کنند. "

۳- ایجاد یک فضا برای تمرکزذهنی

از آنجا که زمان زیادی را در خانه خود خواهید گذراند ، توصیه می کنیم فضای عمومی زندگی خود را از نوبچینید. پاکسازی فضا به شما کمک می کند احساس ضعف و دلتنگی کمتری داشته باشید و دارای چندین مزیت برای سلامتی روانی است و می تواند باعث شود شما احساس پرباری داشته باشید.

همچنین ممکن است به فضای آزاد بیشتری برای فعالیت های قرنطینه نیاز داشته باشید - مانند نگاه کردن به فیلم یا بازی در شب ها و ورزش در خانه. منابع آنلاین رایگان زیادی برای کلاس های یوگا و ورزش وجود دارد.

با کنار گذاشتن وسایل اضافی  که هر روز در خانه استفاده نمی شود و پیدا کردن چیزهای  کارآمد تر میتوانید شروع کنید. از کمد و فضای زیر تخت استفاده کنید. برای ایجاد مجدد فضای باز برای مبلمان ، نسبت به تنظیم مجدد مبلمان خود تلاش کنید.

۴ - کمد خود را سازماندهی کنید

"مرتب سازی با ماری کوندو" (مشاور پاکسازی و مرتب سازی ازتوکیو ) را شروع  کنید و یک حمله جانانه به کمد خود انجام دهید. همه چیز را امتحان کنید ونسبت به اهدای لباس هایی که در یک سال اخیر و یا بیشتر از آنها استفاده نکرده اید اقدام نمایید. چیزهایی را که می خواهید با توجه به فعالیت ، سبک یا رنگ نگه دارید ، مرتب و سازماندهی کنید. وسایل فصلی مانند کت های بزرگ و روسری های گرم را درجعبه ها بگذارید تا به فضای اتاق شما تنفس بیشتری داده شود.

همچنین می توانید چیزهای قدیمی بازسازی و مجدداً مورد استفاده قرار دهید. یکی از پیراهن های قدیمی را برش بزنید ، یک وصله را روی شلوار جین محو شده خود بچسبانید، یا یک پیراهن را رنگ کنید. اگر می خواهید تی شرت های قدیمی که با آنها خاطره ای دارید را نگه  دارید ، توصیه می شود که آنها را به لحاف تبدیل کنید.

۵ - مرتب سازی بر اساس مجموعه سرگرمی خود

فهرست موجودی از تمام کتاب ها ، فیلم ها و بازی های خود را تهیه کنید. مکانهای مناسبی برای ذخیره کردن آنها پیدا کنید، کشف کنید برخی چیزهای دلخواه قدیمی برای گذر زمان و اهدا مواردی که دیگر از آنها استفاده و لذت نمی برید به (مراکز جوانان محلی ، خانه های بازنشستگی ، بیمارستانهای کودکان) .

این زمان ممکن است وقت رها کردن سی دی های قدیمی و نوارهای VHS باشد - مواردی که فضایی را اشغال می کنند و کاربرد محدودی دارند.

۶ - بهترین زمان برای عبور از گذشته

"اکنون زمان بسیار خوبی برای تمیز کردن عکسهای دیجیتالی شماست.عکس های بد گرفته شده و حتی آنهایی که دو سری هستند حذف می کنیم . اگر وقت دارید که آن را یک قدم جلو بردارید ، تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید عکس های خود را به اشتراک بگذارید. می توانید یک فایل اینترنتی ایجاد کنید یا با خانواده آن را به اشتراک بگذارید. این می تواند زمان بسیار خوبی برای به اشتراک گذاشتن داستان های خانوادگی با بچه ها باشد یا از اعضای بزرگترهای خانواده بخواهید که داستان های خود را به اشتراک بگذارند. "

۷ - بروید بسوی انباری

انباری ها و گاراژها اغلب محل نگهداری اسباب آلات ، ابزار و بقایای لوازم تعمیری وسایل نقلیه هستند. تمیز کردن و ساماندهی انبار و گاراژ برای شما یک کار بدنی است و برای برخی هم کمی ورزش واستفاده از هوای تازه که بسیارعالی است.

دراین فضاها  بیشتر از داخل خانه گرد و غبار و دوده جمع می شوند. گاراژ را خالی کنید و سپس جارو کشیده وبا شیلنگ آب بکشید. همچنان که دوباره آنجا را پر می کنید ، همه چیز بررسی کنید و تصمیم بگیرید آنچه را که می خواهید نگه دارید ، بفروشید ، اهدا کنید یا دور می اندازید. اشیا را بر اساس نوع آنها طبقه بندی مرتب کنید و برنامه ریزی کنید که می خواهید چگونه گروههای مختلفی را ذخیره کنید.

از قفسه ها استفاده کنید و چیزهایی را آویزان کنید تا از فضای عمودی استفاده شود. با ظروف خود خلاق شوید - قوطی های رنگ قدیمی ، ظروف آدامس یا نعناع و قفسه ها همه می توانند محلی برای ابزارهای با سایز های مختلف باشند.

 

۸ -  ماشین خود را تمیز کنید

تمیز کردن دقیق و سازماندهی ماشین شما آماده سازی بسیار خوبی برای بازگشت نهایی کار به محل کار و مسافرتهای عادی است. یک قدم فراتر از شستن قسمت بیرونی بروید و تمام دستگیره های داخلی و گوشه و کنار را شسته و مرتب کنید. "دو کیسه را با خود بیاورید ، یکی برای زباله و دیگری برای جابجایی وسایل . مانند عینک های اضافی ، سکه ها ، رسیدها ، دی وی دی های قدیمی . کفپوش را بلند کرده و جارو کنید. داشبورد را هم ازگرد و غبار تمیز کرده  و داخل پنجره ها را تمیز کنید. "